Ana SayfaMedlineSağlık Bilgileri Basın Odası İnsan Kaynakları İletişim
 Hakkımızda        Hasta Hakları        Eğitim        Kalite        Kariyer                                  
        Haberler        Görseller
Anasayfa/EvdeSaglikHizmetleri/ Evde Sağlık Hizmetleri Kapsamı
Site içi arama :   
Evde Sağlık Hizmetleri KapsamıEvde Sağlık Hizmetleri Kapsamı
Evde 12/24 Saat Hemşirelik Hizmeti

Evinizde 12/24 saat uzman bir sağlık ekibinin desteğine ihtiyacınız olduğunda; Evde Sağlık Doktoru, Tanılama Hemşiresi, Sertifikalı Evde Sağlık Hemşiresi ve lojistik destekten oluşan kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Evde Doktor Hizmeti

Sağlıklı yaşamak için periyodik kontrollerinizi yaptırmak istediğinizde, hastaneye yatmanızı gerektirmeyen hastalıklarda, hastalığınızla ilgili aralıklı takiplerinizin yapılıp değerlendirilmesini istediğinizde, evde bakım doktorlarımızla hizmet veriyoruz.

Tedavisi ancak hastalığın uzmanı bir doktor tarafından gerçekleştirilebilecek olan hastalıklarda hastalarımızın ihtiyacı olan hizmeti uzman veya akademisyen doktorlarımızla kendi evlerinde sunuyoruz.

Girişimsel Hemşirelik Hizmetleri

Hastanın yaşı ve hastalığının tipi ayırt edilmeksizin; reçete edilmiş tedavinin bilinçli ellerde uygulanmasını kapsayan girişimsel hemşirelik hizmetlerimiz;

  • Enjeksiyonlar
  • Kateterizasyonlar (Damar yolu açma, idrar sondası tatbik, mideye beslenme tüpü tatbik vb.)
  • Serum uygulaması ve takibi
  • Pansumanlar
  • Laboratuvar tetkikleri
  • Hayati bulguların (tansiyon, şeker gibi) takibi 
Anne ve Bebek Sağlığı Eğitim Hemşirelik Hizmeti

Yeni doğan bebeğin ve annenin düzenli ve periyodik kontrollere ihtiyacı vardır.

Medline Evde Sağlık Hizmetleri bu dönemdeki eğitim ve kontrollerin güvenli ev ortamında yapılmasını hedeflemektedir.
Bu eğitim Anne-Bebek problemlerini erken dönemde fark edip, gerekli eğitim ve beceriyi anne ve babaya kazandırmayı amaçlamaktadır.

Fizik Tedavi ve Psikolojik Rehabilitasyon Hizmeti

Meydana gelebilecek veya gelmiş olan fiziksel bozuklukların önlenmesini, tedavisini ve rehabilitasyonunu kapsayan ayrıca psikolojik açıdan hastanın rahatlamasını sağlayan bir hizmettir.

Doktorun rehabilitasyon önermesi durumunda, direktiflere uygun olarak oluşabilecek komplikasyonların önlenmesi ve var olan komplikasyonların tedavisi gerçekleştirilir.

Demans ve Alzheimer Hastası Eğitimi ve Bakımı

Alzheimer hastalığının 3 ana dönemi vardır. Bunların ilerlemesini engellemek mümkün değildir ancak dönemlerin getireceği etkileri bilmek ve hazırlıklı olmak hem hasta yakınlarını, hem de hastayı rahatlatmak açısından önemlidir. Yatalak duruma gelmemiş hastalar ile yatalak duruma gelmiş hastalara göre değişen ihtiyaçları karşılamak üzere Medline Evde Sağlık Hizmetleri ekibi, hastanın ve hasta yakınlarının rahat etmelerini sağlar.

Onkoloji (Kemoterapi) Hemşirelik Hizmeti

Özel bir tedavi prosedürü uygulamayı gerektiren onkolojik (kemoterapik) ajanların, ev koşullarında uygulanmasını kapsayan hemşirelik hizmetidir.

Evde Güvenlik/Ekipman Organizasyonu ve Eğitimi

Felçli ya da yatalak hastaların ve hasta yakınlarının kendi evlerinde günlük hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla ev içinde yapılması gereken bir takım değişikliklerin uygulanmasıdır.

Medline Evde Sağlık ekibi, ev ziyaretinde bulunarak tespitlerde bulunur, gereken ekipmanı belirler ve temin eder. Kullanımları konusunda hastaya ve hasta yakınına eğitim verir.

Yeni Doğan ve Bebek Güvenliği

Yeni doğan bebek bile hareket halindedir ve asla yalnız başına bırakılmamalıdır. Doğal olarak bebeğiniz büyüyüp emeklemeye başladığında evde alınması gereken önlemler de artacak ve çeşitlenecektir. Bu hizmet kapsamında Medline Evde Sağlık ekibi bebeğinizin doğumu ile birlikte ile alınması gereken önlemler konusunda sizi bilgilendirecektir.

Diyabetik Hasta Eğitimi ve Bakımı

Diyabet yaşam boyu süren ve oluşturduğu komplikasyonlar sebebiyle yaşam kalitesini etkileyen bir hastalıktır. Bu sebeple, hasta eğitimi ve hastanın kendine yardım etmeyi öğrenmesi son derece önemlidir. Eğitimin yanı sıra; diyabetik hastanın kan glikoz düzeyinin ölçülmesi, diyet uygulamasının takip edilmesi, kronik komplikasyonların takibi ve özellikle ayak bakımının yapılması hizmetidir.

Hasta Bakıcılık Hizmetleri

Tam banyo, yatak içi silme banyo, el, ayak ve cilt bakımı, beslenme ve transfer gibi eğitimli destek personeli gerektiren durumlarda eğitim almış bay/bayan hasta bakıcılarımızdan destek alabilirsiniz.
Yanısıra aile hastasını bırakıp bir günlüğüne veya birkaç saatliğine dışarıdaki işlerini halletmek veya dinlenmek istediğinde, hastanın ihtiyacına uygun bilgi ve deneyime sahip hasta bakıcı veya hemşiremiz hastamızın bakım ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz

Hastalarımızın evlerindeki bakım hizmetimizi bütünlük içinde yerine getirmek amacıyla ihtiyacı olan hasta karyolası, havalı yatak, tekerlekli sandalye, solunum cihazı vb. gibi tıbbi cihaz ve malzemeleri satış veya kiralama yoluyla sağladığımız hizmet organizasyonlarımızdır. Bunun dışında hastalarımızın özellikle hareket kısıtlılığı nedeni ile röntgen, EKG, ultrasonografi gibi görüntüleme hizmetlerini bulundukları ortama taşıyoruz.

Müşteri Hizmetleri
Tüm hakları saklıdır, kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Medline kurumsal web sayfasındaki bilgiler, kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Sitede yer alan bilgiler, tedavi yöntemi olarak kabul edilmemeli, tıbbi bir eyleme temel oluşturmamalıdır.